Kas ir Zvaigžņu spēles amerikāņu sportā


Šo spēļu mērķis ir parādīt “labākos” spēlētājus attiecīgajā sporta veidā, aicinot viņus apvienoties, lai izveidotu spēcīgākās komandas un spēlētu. Lai gan šīs spēles tiek organizētas tāpat kā parastas spēles un to mērķis ir parādīt labākos no labākajiem, tajās mazāk uzsvars tiek likts uz uzvaru, bet vairāk uz izklaidi, tāpat kā Klondaika kazino. Turklāt spēlētāji vienmēr cenšas izvairīties no traumu gūšanas. To mērķis ir vākt naudu labdarībai.

Zvaigžņu spēļu pirmsākumi

1933. gadā Čikāgā notika Pasaules izstāde, lai atzīmētu pilsētas simtgadi. Lai gan izstādes tēma bija “ehnoloģiskās inovācijas” ar devīzi “Zinātne atklāj, rūpniecība pielieto, cilvēks pielāgo”, izstādes laikā notika daudz citu lietu. Čikāga jau sen bija beisbola centrs, pateicoties Čikāgas White Sox komandas panākumiem. Tāpēc laikraksta “Chicago Tribune” sporta redaktors Arčs Vords

(Arch Ward) nāca klajā ar ideju Pasaules izstādes laikā rīkot vienreizēju izstāžu spēli, lai demonstrētu šo sporta veidu.

Pasākums notika 1933. gada 6. jūlijā, un tas aizsāka pirmo Zvaigžņu spēļu konceptu jebkurā no Amerikas sporta veidiem. Tā nebija pilnīgi jauna koncepcija beisbolam, kas gandrīz kopš sporta veida pirmsākumiem rīkoja labdarības spēles, lai savāktu naudu negaidīti mirušo spēlētāju ģimenēm. Piemēram, 1911. gadā Addie Joss labdarības spēlē tika savākti vairāk nekā 375 000 ASV dolāru. Tomēr ideja par labāko spēlētāju apvienošanu bija kas jauns.

Zvaigžņu spēļu norise

Kādēļ gan profesionālu spēlētāju komandas, kas sezonas laikā aktīvi cenšas pārspēt viena otru, reizi gadā nolemj apvienot spēkus, lai sacenstos savā starpā? Uz šo jautājumu nav viegli atbildēt, lai gan realitāte ir tāda, ka šādās spēlēs ir iesaistīta liela nauda.. Visu zvaigžņu mači nav veidoti tā, lai tajos būtu sacensības, tāpēc lielākā daļa iespēju gūt traumas ir izslēgtas no spēles.

Formāta maiņa

Katrs sporta veids ir darījis visu iespējamo, lai Zvaigžņu spēlē ieviestu kaut ko atšķirīgu. Piemēram, 2003. gadā Major League Baseball paziņoja, ka tā līga, kuras komanda uzvarēs, iegūs mājas laukuma priekšrocības Pasaules sērijā. Tomēr lielākajai daļai iesaistīto spēlētāju joprojām galvenais ir nauda. Spēlētājiem līgumos bieži vien tiek izmaksātas prēmijas, ja viņi iekļūst Zvaigžņu spēlē.

1. Major League Baseball Zvaigžņu spēle

Major League Baseball parasti notiek jūlija otrajā vai trešajā otrdienā. Tā ir paredzēta, lai iezīmētu MLB sezonas vidusposmu, lai gan tā nav burtiski vidusposms. Major League Baseball lemj par

Zvaigžņu spēles norises vietu, izmantojot subjektīvus kritērijus, bieži vien izvēloties pilsētas, kurās šī spēle vēl nav notikusi vai jau kādu laiku nav notikusi. Kopš 2018. gada katrā komandā ir 34 spēlētāji, un spēlētāji tiek izvēlēti, balsojot līdzjutējiem, spēlētājiem un menedžeriem.

2. Nacionālās basketbola asociācijas Zvaigžņu spēle

Pirmajos 66 Zvaigžņu spēles pastāvēšanas gados tās formāts bija tāds, ka Austrumu konferences labākie spēlētāji sacentās pret Rietumu konferences labākajiem spēlētājiem. 2018. gadā tika pieņemts lēmums Zvaigžņu komandu veidošanā izmantot fantāzijas drafta sistēmu, kurā līdzjutēji, spēlētāji un plašsaziņas līdzekļi balso par to, kuri spēlētāji piedalīsies spēlē. Katras konferences balsojuma līderis kļūst par kapteini un izvēlas pārējos spēlētājus.

3. Nacionālās futbola līgas Zvaigžņu spēle

Nacionālajā futbola līgā Zvaigžņu spēle ir pazīstama kā “Pro Bowl”. Tā sākās kā spēle starp NFL čempioniem un komandu, ko veidoja labākie spēlētāji no citām līgām, bet 1951. gadā tā pārgāja uz starpkonferenču spēli. No 2014. līdz 2016. gadam tā tika pārtraukta, bet 2017. gadā tā atgriezās.

NFL atšķiras no vairuma citu Amerikas sporta veidu ar to, ka tajā Zvaigžņu spēle tiek rīkota tuvu sezonas beigām. Kādu laiku tā notika pēc “Super Bowl”, bet 2010. gadā to pārcēla uz nedēļu pirms “Super Bowl”. Tāpat kā citos sporta veidos, par spēlētājiem, kas piedalās šajā pasākumā, balso līdzjutēji, citi spēlētāji un treneri.

4. Nacionālās hokeja līgas Zvaigžņu spēle

Pēdējais no galvenajiem Ziemeļamerikas sporta veidiem, ko ir vērts pieminēt, ir Nacionālā hokeja līga. Tā ir izstāžu spēle, kas notiek NHL sezonas vidū, kas sākās 1947. gadā, un sākotnēji tā bija spēle starp Stenlija kausa ieguvējiem un “labākajiem no pārējiem”. No 1969. gada formāts tika

mainīts, un Austrumu konference sacentās ar Rietumu konferenci, un komandas izvēlējās līdzjutēji.

2015. gadā NHL paziņoja, ka Zvaigžņu spēles formāts tiks mainīts. Vienas spēles vietā, kurā piedalīsies divas komandas, tiks izveidotas četras komandas no četrām Nacionālās hokeja līgas divīzijām. Tās piedalītos vienspēļu izslēgšanas turnīrā, spēlējot trīs pret trīs un katrā puslaikā pa desmit minūtēm. Pēc tam, ja spēles būtu līdzvērtīgas, tiktu aizvadītas trīs kārtu pārspēles, kas novestu pie Visu zvaigžņu spēles fināla. NHL Visu zvaigžņu meistarības konkursā uzvarējusī komanda izvēlas pretinieku pusfinālā.                     


Всего комментариев: 0
avatar


US


Вентспилс на карте

10-ка популярных новостей мира
Традиционные бревенчатые жилища: от строительства до декора
Так ли нужен личный автомобиль?
Знания профессиональных фотографов
Преимущества быстровозводимых конструкций
Шагомеры помогут оставаться здоровыми
В США проекте бюджета на новый финансовый год предусмотрено повышения налогов для богатых
Найдено письмо в бутылке, отправленное столетие назад
Факты о прекрасном Чёрном море
Открытия, которые изменили историю
Обслуживание и ремонт болгарских погрузчиков

Лента актуальных новостей мира
Доминика – насколько она развита экономически
Автолюбитель рассказал, почему ему нравятся автомойки с самообслуживанием
Интересные факты о Полине Гагариной
В чем главные плюсы брекетов
Странные виды спорта на Олимпийских играх
Использование криптовалюты: советы новичкам
Kāpēc Formulā 1 nav sieviešu autovadītāju?
Kas ir Zvaigžņu spēles amerikāņu sportā
Как найти вирусы в роутере
Лайфхаки при бронировании отелей

Новые обьявления на доске
Куплю дизель по ценам ниже заправоч...
Популярные объявления
Разместить объявление
Куплю дизель по ценам ниже заправоч...

Случайное фото

Случайное видео
Рейтинг@Mail.ru Яндекс.Метрика